Keepers of Souls Fighting Organisation

Click here to edit subtitle

Fixtures and results after restart KOSFO

KOSFO Battle of Titans

 Results
Reginaldus
Jupe
Jonny
Aves
 SuperDareDevil
Derk
Sirjax
Dom
Reginaldus
 ----
2-2
 
 
0-3
3-0
 
Jupe
2-2
 ----
3-0
3-1
3-0
0-3
2-2
 
Jonny
Click to edit text
0-3
 ----
 
0-3
0-3
 
Aves
 
1-3
Click to edit text
 ----
0-3
SuperDareDevil
 
0-3
 
 ----
Click to edit text
 
Derk
3-0
3-0
3-0
3-0
 
 ----
 
 
Sirjax
0-3
2-2
3-0
 
 
 ----
 
Dom
 
 
 
 
 
 ----
 Battle of Titans ranking
 
 
 
 
 
 
Spot
Name
W
D
L
Fights won
Fights lost
Difference
Points
1.
Derk
4
0
0
12
0
+12
8
2.
Jupe
3
2
1
13
8
+5
8
3.
Reginaldus
1
1
0
5
2
+3
3
4.
Sirjax
1
1
1
5
5
0
3
5.
Dom
0
0
0
0
0
0
0
6.
SuperDareDevil
0
0
1
0
3
-3
0
7.
Aves
0
0
2
1
6
-5
0
8.
Jonny
0
0
3
0
9
-9
0

KOSFO Newcomers Championship


Quarterfinals: (best of 7)

Jupe vs Aves 4-2

Myrmidon vs Sirjax 3-4

Dom vs Jonny 4-0

Reginaldus vs SuperDareDevil 4-2


Semifinals: (best of 9)

Reginaldus vs Dom 5-3

Jupe vs Sirjax 1-1 (Jupe wins because of activity cut)


Final: (best of 11)

Reginaldus vs Jupe 6-1

KS Competition Battle

Orange means no top 4 spot for sure, green means ensured of top 4.


Semi finals: (best of 3)

Reginaldus vs Poseidon 2-0

Jyles vs Jupe 0-2


Final: ( best of 5)

Reginaldus vs Jupe 3-0

Spot
 Name
 Matches won
 Matches lost
  1.
 Reginaldus
 8
 1
  2.
 Jyles
 8
1
  3.
 Jupe
 6
 3
  4.
 Poseidon
 6
 3
  5.
 Aves
 6
  3
  7.
 Jonny
 4
  5
  6.
 Iris
 3
  0
  8.
 SuperDareDevil
 1
  8
  9.
 Slayaa
  1
  8
 10.
 RandomBlueGuy
  0
  9
Results
 Reginaldus
 Jupe
 Poseidon
 Aves
 Slayaa
 Iris
 RBG
 SDD
 Jyles
Jonny
Reginaldus
  ----
  1-0
  1-0
  0-1
  1-0
1-0
  1-0
1-0
  1-0
  1-0
 Jupe
  0-1
 ----
  1-0
  1-0
 1-0
1-0
  1-0
  1-0
  0-1
  1-0
 Poseidon
  0-1
  0-1
 ----
  1-0
  1-0
  1-0
  1-0
  1-0
 
  1-0
 Aves
  1-0
  0-1
  0-1
 -----
  1-0
  1-0
  1-0
  1-0
  0-1
  1-0
 Slayaa
  0-1
0-1
  0-1
  0-1
 -----
  0-1
  1-0
  0-1
  0-1
   0-1
 Iris
  0-1
  0-1
  0-1
  0-1
  1-0
 -----
  1-0
  1-0
  0-1
  0-1
 RBG
  0-1
  0-1
  0-1
  0-1
  0-1
  0-1
 -----
  0-1
  0-1
 0-1
 SDD
  0-1
  0-1
  0-1
  0-1
  1-0
  0-1
  1-0
 -----
  0-1
  0-1
 Jyles
  0-1
  1-0
 
  1-0
  1-0
  1-0
  1-0
  1-0
 -----
  1-0
 Jonny
  0-1
  0-1
  0-1
  0-1
   1-0
  1-0
  1-0
 1-0
  0-1
 -----
KOSFO Cup

First round ( best of 5 ):
SuperDareDevil ( 8.USA ) vs RandomBlueGuy (3. ENG ) 0-3
Poseidon ( 2. NED ) vs Aves ( 6. SCO ) 3-0
Myrmidon ( 10. TUR ) vs Malinda ( 9. ENG ) auto win Malinda
Jonny ( 4. BEL ) vs CataleyaSistah ( 13. SWE ) auto win Jonny
Spawn ( 12. AUS ) vs Jupe ( 7. SWE ) auto win Jupe
Derk ( 5. NED ) vs Slayaa ( 14. NIR ) 0-2
Dictator ( 11.IND ) vs Reginaldus ( 1.EST ) 1-3
Lion ( 15. MEX ) vs Iris ( Unranked. NED ) 0-3 by withdraw

Quarter finals ( best of 7 ):
Reginaldus vs Iris ( Unranked. NED ) 4-1
RandomBlueGuy ( 3.ENG ) vs Jupe ( 7. SWE ) 4-0
Jonny ( 4. BEL ) vs Malinda ( 9. ENG ) 4-3
Poseidon ( 2. NED ) vs Slayaa ( 14. NIR ) 4-0

Semi finals ( best of 7 ):
Reginaldus ( 1.EST ) vs RandomBlueGuy ( 3.ENG ) Regi forfeits
Jonny ( 4.BEL ) vs Poseidon ( 2.NED ) 0-4

Final ( best of 9 ):
RandomBlueGuy ( 3.ENG ) vs Poseidon ( 2.NED )  5-1

Results in first KOSFO period

KOSFO Cup


Quarter finals ( best of 5 )

Jupe vs Kelly-Theys

Derk vs Lion/Ligth 3-0

Poseidon vs Jonny 3-0

Iris vs Dert/Screaming Eagle

Quarter finals ( best of 3 sets ):


Derk vs Iris 2-0

Tomas vs Kevin 2-0

Jupe vs Poseidon 2-0

Lisz vs Rubipn 2-0


Semi finals ( best of 5 sets ):

Derk vs Tomas 3-0

Jupe vs Lisz 3-0


Final ( best of 5 sets ):

Derk vs Jupe 3-0

KOSFO Champions League

 

Group stage:

 

Group A
 Played
 W
 L
 Points
 Fights W-L
 1. Derk
  1
  1
  0
  2
  3-0
  2. Soldaat-Kevin
  1
  0
 
  0
  0-3
   3. Kelly
 
 
0
 
 
  4. Dr-JJ
 
 
 
 
 
Group C
 Played
 W
 L
 Points
 Fights W-L
 1. Jupe
  2
  2
  0
  4
  6-3
  2. Rubipn
  1
  0
  1
  0
  2-3
 3. Cross
  1
  0
  1
  0
  1-3
  4. Gladiator-Aamar
0
0
0
  0
0-0
 Group B
 Played
 W
 L
 Points
 Fights W-L
 1. Tomas
  1
  1
  0
  2
  3-0
  2. Iris
  1
  0
  1
  0
  0-3
  3. Jonny
 
 
 
 
 
  4. MathiasTOz
 
 
 
 
 
Group D
 Played
 W
 L
 Points
 Fights W-L
 1. Lisz
 Trough
  to
  next
  round
 
2. Poseidon
 Trough
  to
  next
  round
 
3. Dert/SE
 
 
 
 
 
 4. Ligth
 
 
 
 
 

Fixtures and Results Majors

KOSFO Non Major Championship

First round ( Best of 5 ):  ( numbers behind players are the ranking postition on KOSFO Ranking, not Non Major Ranking )

1. Poseidon ( 1. NED ) vs Soldaat-Kevin ( 36. NED ) 3-0

2. Jonny ( 22 BEL ) vs Qwironbalt ( 65. N/A ) 3-0

3. Iris ( 10. NED ) vs MathiasTOz ( 39. USA ) 3-0

4. Lisz ( 8. NED ) vs Electro-Soldier ( 16. IRE ) 3-0

5. Ownertomas ( 3. NED ) vs Chuttar ( 23. IND ) 3-0

6. Kelly-Theys ( 9. BEL ) vs DertCeker ( 25. TUR ) 3-0

7. Kronoz ( Unranked. PHI ) vs Rubipn ( 15. SVN ) 0-3

8. Jupe ( 5. SWE ) vs Derk ( 6. NED ) 0-3


Second round ( Best of 9 ):

9. Poseidon ( 1. NED ) vs Jonny ( 22. BEL ) 5-1

10. Iris ( 10. NED ) vs Lisz ( 8. NED ) 5-0

11. Ownertomas ( 3. NED ) vs Kelly-Theys ( 9. BEL ) 5-0

12. Rubipn ( 15. SVN ) vs Derk ( 6. NED ) 3-5


Semi finals ( best of 13 ):

13. Poseidon ( 1. NED ) vs Iris ( 10. NED ) 7-5

14. Ownertomas ( 3. NED ) vs Derk ( 6. NED ) auto 0-7


Final ( best of 15 ):

Poseidon ( 1. NED ) vs Derk ( 6. NED ) 0-8


KOSFO Winter League:

First round ( best of 9 ): ( numbers behind players are the ranking postition on KOSFO Ranking, not Winter League Ranking )

1. Poseidon ( 1. NED ) vs ElectroSoldier ( 14. IRE ) 5-0

2. Iris ( 24. NED )  vs Kelly-Theys ( 12. BEL ) 1-5

3. Jyles ( 9. USA )  vs Chuttar ( 53. IND ) 5-0

4. Rubipn ( 13. SVN )  vs Jupe ( 6. SWE ) 0-5

5. Lisz ( 8. NED )  vs Starcooper ( 54. N/A ) 5-0

6. Dark Warden ( 43. N/A )  vs KillerOmega ( 2. IND ) 0-5

7. Ownertomas ( 4. NED ) Shingen-Takeda ( 27. SNG ) 5-3

8. GladiatorAamar ( 28. N/A ) vs Blacksmith 0-5


Second round ( best of 9 ):
9. Poseidon ( 1. NED )  vs Kelly-Theys ( 12.BEL )  5-1
10. Jyles ( 9. USA ) vs Jupe ( 6. SWE ) 5-1
11. Lisz ( 8. NED ) vs KillerOmega ( 2. IND ) 0-5
12. Ownertomas ( 4. NED ) vs Blacksmith 5-0

Semi finals ( best of 11 ):
Poseidon ( 1. NED )  vs Jyles ( 9. USA ) 0-6
KillerOmega ( 2. IND ) vs Ownertomas ( 4. NED ) 0-6

Final ( best of 13 ):
Jyles ( 9. USA ) vs Ownertomas ( 4. NED )

KOSFO Battle of Titans


Battle of Titans ranking
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spot
 Name
 Played
 W
 D
 L
 Fights won
 Fights lost
 Difference
 points
 1.
KillerOmega
       7
 7 
  0
  0
     28
   0
  +28
    14
 2.
Poseidon
       7
5   
  0
 2 
      20
    11
   +9
    10
 3.
Derk
       7
 4  
  0
3   
      16
      12
   +4
    8
 4.
Tomas
      7
4      
  0
3   
     17
      14
   +3
    8
  5.
Gypsy
     7
 3 
  0
 4 
    14
   14
   0
    6
 5.
  Jupe
      7
  0
 4  
    14
    16
   -2
    6
 7.
Kelly-Theys
   7
   1
  0
   6
   8
   24
  -16
   2
 8.
 Dert
       7
  0
  0
 7  
      0
     28
  -28
 0

Semi finals ( best of 9 ):

KillerOmega vs Ownertomas 5-1

Poseidon vs Derk 5-0


Final: 

KillerOmega vs Poseidon 6-0

Name green = ensured of top 4, name orange = ensured of no top 4

Gypsy vs Jupe 4-1

Jupe vs Kelly 4-0

Poseidon vs Jupe 4-1

GypsyHearts vs Kelly 4-1

KillerOmega vs Gypsyhearts 4-0

KillerOmega vs Poseidon 4-0

KillerOmega vs Kelly 4-0

KillerOmega vs DertCeker 4-0

Ownertomas vs Kelly 4-2

Poseidon vs Kelly 4-1

Poseidon vs Ownertomas 4-1

Derk vs Kelly 4-0

Derk vs Jupe 4-0

KillerOmega vs Tomas 4-0

Derk vs Poseidon 4-0

Derk vs Dert 4-0

Poseidon vs Dert 4-0

Gypsy vs Dert 4-0

Tomas vs Dert 4-0

Jupe vs Dert 4-0

Kelly vs Dert 4-0

KillerOmega vs Jupe 4-0

KillerOmega vs Derk 4-0

Poseidon vs Gypsy 4-0

Tomas vs Derk 4-0

Gypsy vs Derk 4-0

Jupe vs Tomas 4-0

Tomas vs Gypsy 4-0



KOSFO KS Newcomers Championship


First round: ( best of 7 fights )


1. Vali/Tudorhood ( NewOnRanking ) vs Sirjax ( NewOnRanking ) 0-4

KillerOmega ( 2. IND ) vs Sirjax (NewOnRanking) 4-0

Vali/Tudorhood ( NewOnRanking ) vs KillerOmega ( 2. IND ) 0-4

2. Poseidon ( 1. NED ) vs Rubipn ( 40. SVN ) 4-1

3. Exotic ( 3. ENG ) vs Derk ( NewOnRanking ) 0-4

4. Jupemeriksson ( 7. SWE ) vs Ownertomas ( 12. NED ) 1-4


Semi Finals: ( Best of 9 fights )

5. KillerOmega ( 2.IND ) vs Poseidon (1. NED )  Poseidon withdraws

6. Derk ( NewOnRanking ) vs Ownertomas ( 12. NED ) 5-0


Final: ( best of 13 fights )

7. KillerOmega ( 2.IND ) vs Derk ( NewOnRanking )  7-1

KOSFO KS Championship


First round: ( best of 1 set )


1. Poseidon ( 1. NED ) vs Jonny ( 10. BEL ) 1-0 ( 3-0 )

2. Jupe ( 9. SWE ) vs Xena ( 18. BEL ) 0-1  ( 0-3 )

3. GypsyHearts ( 4. PAK ) vs Baduy ( 16. PHI ) 1-0 ( 3-2 )

4. Spawn ( 5. AUS ) vs MetalFox ( 17. NED ) 1-0 ( 3-0 )

5. KillerOmega ( 2. IND ) vs Renati ( 21. USA ) 1-0 ( 3-0 )

6. Lounana ( 7. BEL ) vs Exotic ( 11. ENG ) 0-1 ( 0-3 )

7. Samurai ( 3. ENG ) vs Electro-Soldier ( 20. IRE ) 1-0 ( 3-0 )

8. Hunter ( 7. USA ) vs Ligth ( 13. MEX ) 1-0 ( 3-0 )


Second round: ( best of 3 sets )

9. Poseidon ( 1. NED )  vs Xena ( 18. BEL ) 2-0 ( 3-1, 3-1 )

10. GypsyHearts ( 4.PAK ) vs Spawn ( 5. AUS ) 2-0

11. KillerOmega ( 2. IND ) vs Exotic ( 11. ENG )    0-2

12. Samurai ( 3. ENG )  vs Hunter ( 7. USA ) 0-2 


Semi finals ( best of 5 sets )

13. Poseidon ( 1. NED ) vs GypsyHearts ( 4. PAK ) 3-2 ( 3-1,3-2,0-3,1-3, 3-0 )

14. Exotic ( 11. ENG ) vs Hunter ( 7. USA ) 3-0


Final ( best of 7 sets )

15. Poseidon ( 1. NED ) vs Exotic ( 11. ENG ) 0-4 ( 0-3, 1-3, 0-3, 0-3 )

KS Competition Battle



Spot
 Name
 Nationality
 Matches played
 Wins
 Losts
 Points
1.
KillerOmega
 Indian
         9
     9   
    0
    18
 2.
  Samurai
  England
          9
       7
      2 
      14
 3.
  Poseidon
  Dutch
           9
     6  
      3
       12
 4.
Baduy
  Philipinnes
           9
      6 
       3
        12
 5.
   Xena
Belgian
         9
      5
      4
      10
 6.
  MetalFox 
  Dutch
         9
      4
    5
     8
 7.
   Renati
American
    9
     4
      5
     8
 8.
 Shingen-Takeda
Singapore
   9
   2
   7
   4
 9.
  Hunter
 American
       9
   1
      8
   2
 10.
 Night-Elf-Lady
 Croatian
 9
 0
 9
 0

Semi finals KOSFO Competition Battle ( best of 3 )

KillerOmega ( 2. IND ) vs Baduy ( PHI ) 2-0

Samurai ( 3. ENG ) vs Poseidon ( 1. NED )


Final ( best of 5 )

KillerOmega ( 2. IND ) vs Poseidon ( 1. NED ) 3-1

Green is ensured of top 4, Orange is ensured of no top 4

KOSFO Cup


First round ( best of 5 )

Samurai ( 1. ENG ) vs Nero ( 15. ) 3-0

Electro ( 9. BEL ) vs GypsyHeart ( 8. PAK ) 0-3

Ownertomas ( 14.NED ) vs Jupe ( 12. SWE ) 0-3

Parranoria ( 2. SCO ) vs Night-Elf-Lady ( 4. CRO ) 2-3

Spawn ( 6. ) vs KillerOmega ( 7. IND ) 0-3

Jonny ( 13. BEL ) vs Poseidon ( 3. NED ) 0-3

Ligth ( 17. NED ) vs Hunter ( 11. USA ) 1-3

Lounana ( 10. BEL ) vs ARC ( 16. ) 3-0


Second round ( best of 7 )

Samurai ( 1.ENG ) vs Night-Elf-Lady ( 4. CRO )  4-1

Poseidon ( 3. NED ) vs Jupe ( 12. SWE ) 4-0

Lounana ( 10. BEL ) vs Hunter ( 11. USA ) 0-4

GypsyHeart ( 8.PAK ) vs KillerOmega ( 7. IND ) 0-4


Semi Finals ( best of 7 )

Samurai ( 1.ENG ) vs KillerOmega ( 7. IND )  1-4

Poseidon ( 3.NED ) vs Hunter ( 11.USA ) 4-0


Final ( best of 9 )

KillerOmega ( 7. IND ) vs Poseidon ( 3. NED ) 5-0